Kim jesteśmy?

Dbamy o rozwój sportu w Polsce

SportWin Group od ponad 20 lat rozwija firmy i projekty z branży sportowej i konsultingowej, ukierunkowane na zarządzanie klubami piłkarskimi, eventy, marketing sportowy oraz budowę i zarządzanie obiektami sportowymi. W ramach Sportwin Group funkcjonują m.in.:

  • Akademia Piłkarska ReissaAkademia Piłkarska FalubazAkademia Piłkarska Stal Gorzów – sieć klubów, które razem stanowią największą akademię piłkarską w Polsce, skupiającą ponad 10 000 zawodników, zapewniającą treningi dla chłopców i dziewcząt w ponad 100 lokalizacjach.
  • SportWin – agencja marketingu sportowego i event marketingu, organizator SPORTBIZ SUMMIT, największego wydarzenia dla branży sportowej w Europie Środkowo-Wschodniej, realizująca analizy, raporty oraz strategie sponsoringowe, a także strategie rozwoju sportu oraz obiektów dla jednostek samorządu terytorialnego. Wydawca publikacji o marketingu sportowym i organizator szkoleń.
  • Sportujmy.pl – projekt turystyczny, organizator obozów i półkolonii dla kilku tysięcy uczestników rocznie.
  • Obiekty sportowe i turystyczne, w tym: nowoczesne piłkarskie hale pneumatyczne – APR Arena DębiecAPR Arena KaliszAPF Arena Zielona GóraAPR Arena Leszno oraz obiekty turystyczne, m.in. Folwark Matecznik.
  • FootballPro.pl – sklep ze sprzętem sportowym, oferujący wsparcie w sprzedaży internetowej dla klubów sportowych.

Społeczność

Promujemy Sport wśród Najmłodszych

Zapewniamy dzieciom nie tylko treningi piłkarskie, ale również sportowe obozy i półkolonie, zajęcia dodatkowe takie, jak treningi dla bramkarzy, dla dziewczynek oraz indywidualne. Każdy młody zawodnik może wybrać zajęcia sportowe, które mu najbardziej odpowiadają

Przyszłość

Budujemy infrastrukturę Sportową w Polsce

Posiadamy najwyższej klasy bazę szkoleniową z bogatym zapleczem treningowym, do centrum szkoleniowego zalicza się m.in.: APR Arena Dębiec, APR Arena Kalisz, APR Arena Leszno, czy APF Arena Zielona Góra. W 2022 roku otworzyliśmy profesjonalną Bursę w Opalenicy przeznaczoną dla zawodników projektu SMS AP Reissa Opalenica, zapewniającą zawodnikom komfort sportowy oraz mieszkaniowy.

Edukacja

Edukujemy polską branżę sportu i biznesu

Misja naszej inicjatywy jest prosta, lecz ambitna: dostarczać wiedzę, która jest fundamentem dla dynamicznego rozwoju, innowacji oraz budowania silnych marek w obszarze sportu i biznesu. Wierzymy, że poprzez współpracę z ekspertami, trenerami i praktykami biznesu, jesteśmy w stanie stworzyć platformę wymiany doświadczeń, która wyposaży przedsiębiorców, menedżerów oraz organizacje sportowe w narzędzia potrzebne do skutecznego działania i konkurowania na arenie krajowej i międzynarodowej.

HISTORIA FIRMY SPORTWIN GROUP

Zespół

Piotr Matecki

Prezes SportWin Group, zarządzający wszystkimi zrzeszonymi spółkami. Pomysłodawca i organizator Dni Marketingu Sportowego oraz Gali Sportu i Biznesu. Przez 7 lat odpowiadał za rozwój marketingu klubu piłkarskiego Lech Poznań. Odbył staże w klubach: FC Barcelona, Eintracht Frankfurt, Hamburger SV. Uczestniczył w realizacji projektów szkoleniowych i naukowych, wśród których można wymienić m.in.: „Ogólnopolski Program Kształcenia Kadr Sportowych”, „Europejską Akademię Sportu”, „Partnerstwo na rzecz rozwoju. Sportowcy na Rynku Pracy”. Współtwórca strategii rozwoju województwa dolnośląskiego do 2020 r. w obszarze „Promocja Dolnego Śląska poprzez sport”. Wydawca i redaktor dziewięciu książek o tematyce marketingu i zarządzania w sporcie oraz branżowego raportu „Sponsoring sportowy w Polsce”. Tworzy dla miast strategie rozwoju sportu oraz obiektów, a dla firm analizy, raporty oraz strategie sponsoringowe.

Michał Śniegowski

Dyrektor ds. Organizacji w Akademii Piłkarskiej Reissa. Odpowiada za dział administracji oraz zarządzania lokalizacjami. Z Akademią związany od początku swojej pracy zawodowej, przez blisko 13 lat przeszedł wszystkie szczeble – od stażysty, aż do członka zarządu.

Marek Pawłowski

Dyrektor ds. Sportu w Akademii Piłkarskiej Reissa, kiedyś trener m.in. 3-ligowego GKSu Dopiewo, Kotwicy Kórnik oraz Lecha II Poznań. Przed sezonem 2003/2004 został kierownikiem seniorskiej drużyny Lecha, z którym u boku Czesława Michniewicza zdobył Puchar i Superpuchar Polski. Ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie jest autorytetem zarówno dla innych trenerów, jak i piłkarzy. W swojej pracy kieruje się indywidualnym podejściem do zawodnika oraz dbałością o jego rozwój.

Szymon Cejba

W strukturze firmy od 2013 roku, odpowiedzialny za marketing oraz handel w SportWin Group. Twórca działu komunikacji i PR, telemarketingu oraz promocji, a także strategii marek projektów SportWin Group. Odpowiedzialny za pracę kilkunastu ludzi w centrali, współpracę z kilkudziesięcioma koordynatorami w ponad 50 lokalizacjach. W pracy zależy mu zarówno na niestandardowych pomysłach, jak i przemyślanych analizach.

Bartosz Kujawa

Z-ca Dyrektora ds. Sportu w Akademii Piłkarskiej Reissa. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Posiada licencję trenerską UEFA B. W akademii głównie zajmuje się szkoleniem trenerów, organizacją pracy na lokalizacjach, przygotowywaniem turniejów oraz konferencji trenerskich. Dawniej zawodnik klubu sportowego Mieszko Gniezno. Pasjonuje się sportem żużlowym oraz historią.

Patryk Roszkowiak

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Odpowiedzialny za projekty SPORTBIZ od 2021 roku, a od 2023 zarządzający całym projektem i działaniami agencji SportWin, w której odpowiada za międzynarodowe kontakty, działania marketingowe, sponsoringowe i sprzedażowe, a także kieruje zespołem, którego zadaniem jest organizacja wydarzeń biznesowo-sportowych. Od 15 lat pasjonat i baczny obserwator sportu, ale także miłośnik historii, geografii i języków obcych.