Trzynastka w niektórych kulturach uznawana jest za liczbę pechową, ale my zupełnie się z tym nie zgadzamy! Za nami 13 lat treningów przepełnionych pasją do piłki nożnej, turniejów, obozów i półkolonii, akcji charytatywnych oraz festynów. Dokładnie 10.10.2010 odbyły się pierwsze treningi Akademii Piłkarskiej Reissa, a ta data zapisała się na stałe w kalendarium naszego klubu. Od tamtego momentu dla naszych zawodników i trenerów staliśmy się pomarańczową rodziną, która wspiera, dodaje otuchy i motywuje do działania. Przez tyle lat wiele się wydarzyło! Przeczytaj 13 poniższych faktów i sprawdź czego nie wiedziałeś o Akademii Piłkarskiej Reissa!

1. Bijemy rekordy

W naszym klubie aktualnie szkolimy ponad 11 tysięcy zawodników, między 3. a 17. rokiem życia. Tę liczbę stanowią także dziewczynki, których w naszej Akademii jest aż 742! Młodzi zawodnicy i zawodniczki trenują w 134 lokalizacjach w całej Wielkopolsce.

,,Przez 13 lat naszej pracy mieliśmy przyjemność poznać wielu utalentowanych młodych sportowców, którzy swoją pasją i determinacją motywowali, nie tylko rówieśników, ale i naszych trenerów. Cieszmy się, że wzrasta też liczba dziewczynek trenujących piłkę nożną, od lat staraliśmy się uświadamiać rodziców, że futbol to sport nie tylko dla chłopców.” – komentuje dyrektor ds. Sportu – Marek Pawłowski.

2. Najlepsi z najlepszych

Przez 13 lat powiększyła się, nie tylko liczba zawodników, ale również liczba szkoleniowców i specjalistów Akademii. Kadrę trenerską tworzy 492 trenerów i asystentów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, aby jeszcze lepiej uczyć młodych adeptów Akademii technik oraz taktyk piłkarskich. Trenerzy od lat budują pozytywne wzorce wśród dzieci i młodzieży, a tym samym propagują zdrowy i sportowy styl życia. To też najlepsi przyjaciele naszych zawodników, którzy stali się niejednokrotnie powiernikami dziecięcych tajemnic.

3. Wyznaczamy nowe trendy

Od początku powstania Akademii staraliśmy się wyznaczać kierunki na wielu płaszczyznach rozwojowych, aby przyczynić się do jeszcze większego progresu sportowego wśród naszych zawodników. Z tego powodu powstały projekty, jak dodatkowe treningi indywidulane w oparciu o metodologię Indywidualnych Fundamentów Gry czy dodatkowe treningi bramkarskie w oparciu o metodologię Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej. Pierwszy z wymienionych projektów odbywa się w 9 lokalizacjach, a drugi w 10. W naszej Akademii działa także projekt APR Ladies (treningi dla drużyn dziewczęcych), który rozwijamy w 7 lokalizacjach. To tylko niektóre z naszych projektów, a już jesteśmy przekonani, że będzie ich o wiele więcej!

4. Pierwszy obiekt na mapie Poznania

Szkoląc naszych podopiecznych zależy nam, aby mieli zapewnione, jak najlepsze warunki szkoleniowe, które pomogą rozwinąć się im na wielu płaszczyznach sportowych. Mając to na uwadze, 20 grudniu 2018 roku oficjalnie otworzyliśmy pierwszą halę pneumatyczną w Poznaniu. Przez następnych 5 lat na mapie Wielkopolski powstały kolejne nowoczesne obiekty, m. in. w Kaliszu oraz Lesznie.

5. Największe turnieje w Wielkopolsce

Od 2010 roku organizujemy mikołajkowe turnieje Reiss Cup – to największy w Polsce cykl sportowych turniejów dla dzieci, który organizujemy z Fundacją Piotra Reissa. Co roku, w każdej edycji zapraszani do udziału są wszyscy zawodnicy Akademii. Oprócz udziału w Reiss Cup, nasi zawodnicy mają zagwarantowany udział w Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich – jedynych rozgrywkach w Polsce, które integrują zawodników Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz oraz Akademii Piłkarskiej Stali Gorzów. Zwieńczeniem tych rozgrywek jest wielki finał WLLP w Dolsku.

6. Szkolimy mistrzów

Z myślą o dynamicznym rozwoju naszych zawodników, wydzieliliśmy ścieżkę rozwoju kariery, która obejmuje Reprezentacje Regionów, drużynę Seniorów, a także 3 ośrodki szkolenia, które powiązane są z placówkami oświatowymi Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Aktualnie szkolimy młodych piłkarzy w SMS-ach w Poznaniu, Ślesinie oraz Opalenicy.

7. Inwestycja w rozwój

W celu zapewnienia profesjonalnego rozwoju naszych zawodników w lutym 2022 roku powstała nowoczesna bursa w Opalenicy, która gwarantuje profesjonalne szkolenie młodzieży. W bursie znajduje się 50 miejsc przeznaczonych dla zawodników SMS AP Reissa Opalenica. Obiekt znajduje się 100 m od szkoły młodych piłkarzy, co zapewnia łatwe przemieszczanie się między szkołą a obiektami szkoleniowymi.

8. Awans do Centralnej Ligi Juniorów

Nie był to przypadek czy łut szczęścia, a długofalowy cel, jaki założyła sobie kadra trenerska wraz z zawodnikami. Ciężką pracą oraz determinacją dokonała tego! W czerwcu br. drużyna AP Reissa z rocznika 2009, dzięki wygranej z Arką Gdynia, awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U15 – najwyższego szczebla rozgrywek w swojej kategorii wiekowej.

9. Sukcesy małe i duże

W każdym tygodniu Akademia może poszczycić się mniejszymi lub większymi sukcesami! W tym roku warto pochwalić się prawie 400 punktową przewagą nad innymi klubami na poziomie Red Box V Ligi, gdzie dobiegła końca rywalizacja o punkty w klasyfikacji Pro Junior System. Kolejnym sukcesem jest to, iż Oskar Czerwiński (rocznik 2009) – zawodnik SMS AP Reissa Opalenica otrzymał powołanie na konsultację szkoleniową Reprezentacji Polski Mężczyzn U15. Natomiast drużyna AP Reissa Poznań okazała się najlepszym zespołem w roczniku 2013 w Turnieju SBG Cup 2023.

10. Obozy i półkolonie

W tym roku podczas letnich obozów i półkolonii Akademii bawiło się z nami 1693 dzieci na obozach, 898 na półkoloniach, co daje łącznie 2591 uczestników. Przez ponad 13 lat organizacji letnich oraz zimowych obozów i półkolonii zapewniliśmy atrakcje aż 37 867 uczestnikom!

11. Staż Młody Trener

W Akademii zapewniamy rozwój, nie tylko młodym piłkarzom i piłkarkom, ale także młodym trenerom. Od kilku lat prowadzimy program Młody Trener, który pozwala zdobyć cenne doświadczenie naszym wychowankom, a także osobom chcącym rozwijać się pod kątem szkoleniowym w dziedzinie piłki nożnej.

12. Truskawka na torcie

Co czyni naszą Akademię wyjątkową? Zdecydowanie nasi wychowankowie! Akademia Piłkarska Reissa może pochwalić się licznymi transferami zawodników do czołowych klubów w Polsce m.in.: Miłosz Kurzydłowski, który został wytransferowany z naszej Akademii do Zagłębia Lubin (obecnie Jagiellonia Białystok), następnym przykładem jest Michał Gurgul, który obecnie gra w Ekstraklasie w Lechu Poznań, czy nasz wychowanek Allen Rozum, który w tym roku podpisał umowę ze Śląskiem Wrocław.

13. Czego życzy sobie Akademia Piłkarska Reissa z okazji 13 – tych urodzin?

Przede wszystkim pragniemy, aby nasza pomarańczowa rodzina jeszcze bardziej się powiększała! W kolejnych latach chcemy skupić się na profesjonalnym i kompleksowym rozwoju naszej Akademii, aby zapewnić jeszcze większy rozwój i możliwości naszym zawodnikom, którzy z pewnością będą grać na światowych szczeblach sportowych! Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami zdobędziemy piłkarskie szczyty!

Świętuj razem z nami 13 urodziny i zdobywaj produkty Akademii! Do 10 października na naszym fanpage’u i Instagramie będą do wygrania ciekawe nagrody! Szczegóły na naszym fanpage’u.